Działki w gminie Włoszakowice — ceny i transakcje
Ok. 192. miejsce z 2479 w rankingu cen gmin (szacunek), cena rankingowa 306 zł/m².
Dokładność mediany lokalnej
Brak lokalnej mediany spełniającej kryteria. Pozycja w nagłówku pochodzi z rankingu cen gmin, który łączy transakcje z tej gminy z cenami podobnych gmin.
Zasady obliczania cenCeny działek (zł/m²)
Jak odczytać cenę i zakres danych
Mediana pokazuje środkową cenę wśród sprzedaży gruntów niezabudowanych z ostatnich 12 miesięcy. Uwzględniamy sprzedaż całej nieruchomości na wolnym rynku; pomijamy m.in. drogi, udziały i pakiety bez ceny przypisanej do działki. Dokładne porównanie mediany wymaga co najmniej 30 aktów, pokrycia danych co najmniej 80%, względnej szerokości 95-procentowego przedziału ufności nie większej niż 50% i braku zastrzeżeń jakościowych. Od 10 aktów pokazujemy wynik orientacyjny, a przy 1–9 tylko cenę informacyjną. Brakujących median nie szacujemy. Grunty rolne mają osobną medianę. Pozycję w rankingu cen gmin liczymy osobno — z ceny rankingowej opisanej niżej. Przeznaczenie konkretnej działki sprawdź w dokumentach planistycznych.
Za mało transakcji, aby podawać cenę gminy. Dane pojedynczych obserwacji pozostają dostępne poniżej.
Zobacz dostępne obserwacje (1)
Mediana tej małej próby: 645 zł/m². Okres: 2025-10-24–2026-10-24. Wynik opisuje wyłącznie te transakcje i nie wyznacza poziomu cen w gminie.
Łączy transakcje z tej gminy (z 36 miesięcy, ceny przeliczone na dziś) z cenami podobnych gmin. To inna liczba niż mediana powyżej, która opisuje wyłącznie transakcje z tej gminy z ostatnich 12 miesięcy.
Zobacz w rankingu i skąd ta cena →Gmina Włoszakowice w liczbach
Jak zmieniały się ceny gruntów
Roczne mediany cen transakcyjnych RCN. Tylko lata spełniające kryteria jakości danych.
Dane roczne i pobieranie
| Rok | zł/m² |
|---|---|
| 2023 | 269 |
| 2024 | 274 |
| Rok | zł/m² |
|---|---|
| 2019 | 60 |
| 2020 | 88 |
| 2021 | 78 |
| 2022 | 82 |
| 2023 | 88 |
| 2024 | 107 |
| 2025 | 138 |
Źródło: transakcje notarialne RCN. Mediana opisuje zawarte transakcje, nie wycenę konkretnej działki.
Ludność na przestrzeni lat
Liczba mieszkańców według rocznych danych GUS BDL.
Dane roczne i pobieranie
| Rok | Mieszkańcy |
|---|---|
| 2010 | 8 900 |
| 2011 | 9 022 |
| 2012 | 9 092 |
| 2013 | 9 200 |
| 2014 | 9 246 |
| 2015 | 9 324 |
| 2016 | 9 411 |
| 2017 | 9 506 |
| 2018 | 9 581 |
| 2019 | 9 669 |
| 2020 | 9 716 |
| 2021 | 9 792 |
| 2022 | 9 861 |
| 2023 | 9 936 |
| 2024 | 9 992 |
| 2025 | 10 082 |
Źródło: GUS, Bank Danych Lokalnych (liczba ludności). Rewizje spisowe i zmiany granic mogą wpływać na porównania.
Lokalny kontekst — Włoszakowice
Włoszakowice — liczba mieszkańców w 2025 roku wynosiła 10 082 (GUS BDL). W porównaniu z 2015 rokiem odnotowana liczba mieszkańców wzrosła o 758 (8,1%). Powierzchnia obliczona z granic PRG to około 126,7 km²; na kilometr kwadratowy przypada około 80 mieszkańców.
Porównanie liczby ludności może obejmować rewizje spisowe i zmiany granic administracyjnych.
O cenach działek w gminie Włoszakowice
Ceny gruntów rolnych — mediana zarejestrowanych cen wynosi 130 zł/m². Liczba aktów RCN w tej próbie: 180.
Różnica historycznych median gruntów niezabudowanych między latami 2023–2024 nie przekroczyła 5%. Zmieniać mogły się również cechy sprzedawanych działek, dlatego nie jest to wskaźnik zmiany wartości każdej nieruchomości.
🔥 Uchwała antysmogowa
W województwie wielkopolskim obowiązuje uchwała antysmogowa: zakaz kotłów pozaklasowych od 1.01.2024, klasy 3-4 od 1.01.2028; zakaz najgorszych paliw. Trzy odrębne uchwały (województwo, Poznań, Kalisz).
Koszty życia w gminie Włoszakowice (2026)
Ile zapłacisz rocznie
2 700 zł rocznie
- Podatek od gruntudziałka 1 000 m²630 zł
- Podatek od budynkudom 120 m²150 zł
- Odpady komunalne4 os. × 12 mies.1 920 zł
Model: dom 120 m² powierzchni użytkowej, działka 1 000 m², 4 osoby. Gdy opłata za odpady zależy od wody, przyjmujemy 3 m³ wody na osobę miesięcznie. Bez wody, ścieków i ogrzewania.
- W województwie
- 103. z 139miejsce od najtańszej (gminy z kompletem danych)
- W Polsce
- 1336. z 1673miejsce od najtańszej
- Mediana w woj. wielkopolskim
- 2 416 zł/rok12% drożej niż mediana
Za modelowy dom (120 m² na działce 1000 m², 4 osoby) podatek od nieruchomości i opłata za odpady w gminie Włoszakowice to ok. 2 700 zł rocznie — 103. wynik od najtańszego wśród 139 gmin woj. wielkopolskiego z kompletem danych. Ta suma jest o 12% wyższa niż mediana województwa (2 416 zł).
Opłata za odpady wynosi 40,00 zł od osoby miesięcznie (stawka z 2024 r.) i jest o 8% wyższa niż mediana woj. wielkopolskiego (37,00 zł). Podatek od budynku mieszkalnego to 1,25 zł/m² — najwyższa stawka dopuszczalna na 2026 r.
| Pozycja | Stawka | Rok | Źródło |
|---|---|---|---|
| Podatek od nieruchomości — grunty (pozostałe) | 0,63 zł/m²/rok | 2026 | uchwała XVIII/148/2025 ↗ |
| Podatek od nieruchomości — budynki mieszkalne | 1,25 zł/m² pow. użytkowej/rok | 2026 | uchwała XVIII/148/2025 ↗ |
| Opłata za odpady komunalnemetoda: od osoby | 40,00 zł/os./mies. | 2024 | uchwała II/16/2024 ↗ |
| Podatek rolny (grunty gospodarstw) | 166,05 zł/ha przel./rok | 2026 | stawka ustawowa z ceny GUS |
| Podatek leśny | 61,90 zł/ha/rok | 2026 | stawka ustawowa z ceny GUS |
| Opłata miejscowa | 2,00 zł/os./doba | — | uchwała XXII/183/2026 ↗ |
Brak danych (nie znaleźliśmy uchwały — to nie znaczy 0 zł): opłata od posiadania psa.
Stawki z uchwał rad gmin w wojewódzkich dziennikach urzędowych; podatek rolny i leśny z cen GUS. „Brak danych” = nie znaleźliśmy uchwały, nie opłata 0 zł. Gdy nowej uchwały nie ma, obowiązuje wcześniejsza (pokazujemy jej rok). Informacja poglądowa — kwotę podatku ustala urząd gminy.
🛡️ Bezpieczeństwo — statystyki policyjne (powiat leszczyński)
Ostatnie transakcje działek
Przesuń tabelę w poziomie, aby zobaczyć wszystkie kolumny.
| Miesiąc | Typ | Powierzchnia | Cena zł/m² |
|---|---|---|---|
| 2026-06 | kategoria RCN: budowlana | 1 155 m² | 177 |
| 2026-05 | kategoria RCN: rolna | 840 m² | 101 |
| 2026-05 | kategoria RCN: rolna | 839 m² | 101 |
| 2026-05 | kategoria RCN: rolna | 1 358 m² | 115 |
| 2026-05 | kategoria RCN: rolna | 717 m² | 100 |
| 2026-05 | kategoria RCN: rolna | 100 m² | 20 |
| 2026-05 | kategoria RCN: rolno-budowlana | 420 m² | 1 036 |
| 2026-05 | kategoria RCN: rolna | 667 m² | 123 |
| 2026-05 | kategoria RCN: rolna | 9 400 m² | 9 |
| 2026-05 | kategoria RCN: rolna | 572 m² | 94 |
| 2026-05 | kategoria RCN: rolna | 615 m² | 100 |
| 2026-05 | kategoria RCN: rolna | 599 m² | 85 |
| 2026-05 | kategoria RCN: rolna | 3 000 m² | 8 |
| 2026-05 | kategoria RCN: rolna | 750 m² | 105 |
| 2026-05 | kategoria RCN: rolna | 195 m² | 5 |
| 2026-04 | kategoria RCN: rolna | 3 043 m² | 69 |
| 2026-04 | kategoria RCN: rolna | 1 025 m² | 110 |
| 2026-04 | kategoria RCN: rolna | 1 038 m² | 244 |
| 2026-04 | kategoria RCN: rolna | 750 m² | 104 |
| 2026-04 | kategoria RCN: rolna | 796 m² | 109 |
Najczęstsze pytania — działki w gminie Włoszakowice
Ile kosztuje działka rolna w gminie Włoszakowice?
Ile było ostatnio transakcji działkami w gminie Włoszakowice?
Ile mieszkańców ma gmina Włoszakowice?
Skąd pochodzą ceny działek w gminie Włoszakowice?
Czy te ceny to wycena działki?
Najbliższe gminy
Zanim kupisz działkę w gminie Włoszakowice
Ceny pochodzą z aktów notarialnych RCN/GUGiK. Opisują sprzedane grunty, nie stanowią wyceny konkretnej działki ani oferty sprzedaży. Zasady doboru transakcji i ograniczenia opisaliśmy przy cenach. Przeznaczenie działki sprawdź w MPZP lub urzędzie. Dane zaktualizowane: 2026-10-24.
Wydawca: KrolTech Łukasz Król. Dane zestawiamy automatycznie z rejestrów publicznych wskazanych przy sekcjach, według opisanej metodologii. Błędy poprawiamy, a istotne korekty opisujemy w dzienniku korekt.