Przejdź do treści

Działki w gminie Regimin — ceny i transakcje

wiejska · powiat ciechanowski · mazowieckie
Niezabudowane · mediana 12 mies. Brak wystarczających lokalnych danych Rolne · mediana 8 zł/m² Koszty życia · dom 120 m² 1 980 zł/rok

Ok. 2056. miejsce z 2479 w rankingu cen gmin (szacunek), cena rankingowa 72 zł/m².

Dokładność mediany lokalnej

Brak lokalnej mediany spełniającej kryteria. Pozycja w nagłówku pochodzi z rankingu cen gmin, który łączy transakcje z tej gminy z cenami podobnych gmin.

Zasady obliczania cen

Ceny działek (zł/m²)

Jak odczytać cenę i zakres danych

Mediana pokazuje środkową cenę wśród sprzedaży gruntów niezabudowanych z ostatnich 12 miesięcy. Uwzględniamy sprzedaż całej nieruchomości na wolnym rynku; pomijamy m.in. drogi, udziały i pakiety bez ceny przypisanej do działki. Dokładne porównanie mediany wymaga co najmniej 30 aktów, pokrycia danych co najmniej 80%, względnej szerokości 95-procentowego przedziału ufności nie większej niż 50% i braku zastrzeżeń jakościowych. Od 10 aktów pokazujemy wynik orientacyjny, a przy 1–9 tylko cenę informacyjną. Brakujących median nie szacujemy. Grunty rolne mają osobną medianę. Pozycję w rankingu cen gmin liczymy osobno — z ceny rankingowej opisanej niżej. Przeznaczenie konkretnej działki sprawdź w dokumentach planistycznych.

Za mało transakcji, aby podawać cenę gminy. Dane pojedynczych obserwacji pozostają dostępne poniżej.

Zobacz dostępne obserwacje (5)

Mediana tej małej próby: 73 zł/m². Okres: 2025-10-24–2026-10-24. Wynik opisuje wyłącznie te transakcje i nie wyznacza poziomu cen w gminie.

Grunty niezabudowane — mediana 12 mies.
Brak wystarczających lokalnych danych (5 transakcji · ostatnia 01/2026)
Grunty rolne — mediana
8 zł/m² 29 transakcji · ostatnia 01/2026
Cena rankingowa InfoGruntu (ranking gmin i mapa cen) 72 zł/m² ok. 2056. miejsce z 2479 (szacunek) · Z transakcji

Łączy transakcje z tej gminy (z 24 miesięcy, ceny przeliczone na dziś) z cenami podobnych gmin. To inna liczba niż mediana powyżej, która opisuje wyłącznie transakcje z tej gminy z ostatnich 12 miesięcy.

Zobacz w rankingu i skąd ta cena →

Gmina Regimin w liczbach

Ludność
4 657
GUS 2025 ▼ 0,5% r/r
Powierzchnia
110 km²
z granic PRG
Gęstość zaludnienia
42 os./km²
Opady (rocznie)
~614 mm
norma 1991–2020 (ERA5) · 2025: 616 mm
Źródła: GUS BDL (ludność), GIOŚ (powietrze), Open-Meteo/ERA5 (opady). Dane demograficzne odświeżane kwartalnie.
RYNEK GRUNTÓW · RCN

Jak zmieniały się ceny gruntów niezabudowanych

Roczne mediany cen transakcyjnych RCN. Tylko lata spełniające kryteria jakości danych. Serii „grunty rolne” nie pokazujemy: jej roczne mediany nie spełniły kryteriów jakości danych.

Dane roczne i pobieranie
Grunty niezabudowane
Rokzł/m²
202255
202350
202465
202558

Źródło: transakcje notarialne RCN. Mediana opisuje zawarte transakcje, nie wycenę konkretnej działki.

DEMOGRAFIA · GUS

Ludność na przestrzeni lat

Liczba mieszkańców według rocznych danych GUS BDL.

Dane roczne i pobieranie
Liczba mieszkańców
RokMieszkańcy
20105 061
20115 087
20125 114
20135 069
20145 087
20155 049
20165 031
20175 026
20185 018
20194 989
20204 827
20214 751
20224 728
20234 711
20244 680
20254 657

Źródło: GUS, Bank Danych Lokalnych (liczba ludności). Rewizje spisowe i zmiany granic mogą wpływać na porównania.

Lokalny kontekst — Regimin

Regimin — liczba mieszkańców w 2025 roku wynosiła 4 657 (GUS BDL). W porównaniu z 2015 rokiem odnotowana liczba mieszkańców spadła o 392 (7,8%). Powierzchnia obliczona z granic PRG to około 109,9 km²; na kilometr kwadratowy przypada około 42 mieszkańców.

Porównanie liczby ludności może obejmować rewizje spisowe i zmiany granic administracyjnych.

Urząd gminy — przepisy lokalne i opłaty za odpady →

O cenach działek w gminie Regimin

Ceny gruntów rolnych — mediana zarejestrowanych cen wynosi 8 zł/m². Liczba aktów RCN w tej próbie: 29.

W serii gruntów niezabudowanych z lat 2022–2025 mediana wzrosła o około 5%. Zmieniać mogły się również cechy sprzedawanych działek, dlatego nie jest to wskaźnik zmiany wartości każdej nieruchomości.

🔥 Uchwała antysmogowa

województwo mazowieckie

W województwie mazowieckim obowiązuje uchwała antysmogowa: zakaz kotłów pozaklasowych od 1.01.2023, od 2028 tylko automatyczne kotły klasy 5; w Warszawie zakaz spalania węgla od 1.10.2023, w okolicznych powiatach od 2028.

Zasady wymiany kotłów i zakazy paliw ustala sejmik województwa; daty bywają nowelizowane — potwierdź w źródle. Stan danych: 2026-07.

Koszty życia w gminie Regimin (2026)

Ile zapłacisz rocznie

1 980 zł rocznie

  • Podatek od gruntudziałka 1 000 m²600 zł
  • Podatek od budynkudom 120 m²132 zł
  • Odpady komunalne4 os. × 12 mies.1 248 zł

Model: dom 120 m² powierzchni użytkowej, działka 1 000 m², 4 osoby. Gdy opłata za odpady zależy od wody, przyjmujemy 3 m³ wody na osobę miesięcznie. Bez wody, ścieków i ogrzewania.

W województwie
116. z 255miejsce od najtańszej (gminy z kompletem danych)
W Polsce
545. z 1673miejsce od najtańszej
Mediana w woj. mazowieckim
2 024 zł/rok2% taniej niż mediana

Za modelowy dom (120 m² na działce 1000 m², 4 osoby) podatek od nieruchomości i opłata za odpady w gminie Regimin to ok. 1 980 zł rocznie — 116. wynik od najtańszego wśród 255 gmin woj. mazowieckiego z kompletem danych. Ta suma jest o 2% niższa niż mediana województwa (2 024 zł).

Opłata za odpady wynosi 26,00 zł od osoby miesięcznie (stawka z 2024 r.) i jest o 13% niższa niż mediana woj. mazowieckiego (30,00 zł). Podatek od budynku mieszkalnego (1,10 zł/m²) jest o 20% wyższy niż mediana województwa (0,92 zł/m²).

Stawki podatków i opłat lokalnych w gminie Regimin
PozycjaStawkaRokŹródło
Podatek od nieruchomości — grunty (pozostałe) 0,60 zł/m²/rok 2026 uchwała XVI/102/25 ↗
Podatek od nieruchomości — budynki mieszkalne 1,10 zł/m² pow. użytkowej/rok 2026 uchwała XVI/102/25 ↗
Opłata za odpady komunalnemetoda: od osoby 26,00 zł/os./mies. 2024 uchwała IV/19/24 ↗
Podatek rolny (grunty gospodarstw) 166,05 zł/ha przel./rok 2026 stawka ustawowa z ceny GUS
Podatek leśny 61,90 zł/ha/rok 2026 stawka ustawowa z ceny GUS

Brak danych (nie znaleźliśmy uchwały — to nie znaczy 0 zł): opłata od posiadania psa, opłata miejscowa.

Stawki z uchwał rad gmin w wojewódzkich dziennikach urzędowych; podatek rolny i leśny z cen GUS. „Brak danych” = nie znaleźliśmy uchwały, nie opłata 0 zł. Gdy nowej uchwały nie ma, obowiązuje wcześniejsza (pokazujemy jej rok). Informacja poglądowa — kwotę podatku ustala urząd gminy.

🛡️ Bezpieczeństwo — statystyki policyjne (powiat ciechanowski)

Przestępstwa stwierdzone przez Policję na 1000 mieszkańców. Dane GUS (BDL) na poziomie powiatu — GUS nie publikuje statystyk per gmina. Rok 2025.
Przestępczość / 1000 mieszk.
15,9
Wykrywalność sprawców
72,1%
wysoka
Trend 2020–2025
Źródło: GUS — Bank Danych Lokalnych (przestępstwa stwierdzone przez Policję, na 1000 mieszk.), licencja CC BY. Poziom powiatu. bdl.stat.gov.pl →

Ostatnie transakcje działek

Z aktów notarialnych (RCN/GUGiK). Bez adresów i numerów działek — tylko powierzchnia, cena i miesiąc.
Tabela to nie to samo co mediana. Pokazujemy tu ostatnie transakcje, dla których znamy położenie działki na mapie. Mediany i ranking liczymy z pełnego zbioru aktów notarialnych (także bez położenia na mapie, każdy akt liczony raz, bez gruntów zabudowanych), dlatego tabela nie musi się z nimi zgadzać. Typ w tabeli to kategoria RCN: nie potwierdza, że działka jest budowlana ani że ma prawo zabudowy.

Przesuń tabelę w poziomie, aby zobaczyć wszystkie kolumny.

MiesiącTypPowierzchniaCena zł/m²
2026-01 kategoria RCN: budowlana 1 047 m² 86
2026-01 kategoria RCN: rolna 1,03 ha 6
2026-01 kategoria RCN: budowlana 1 059 m² 94
2026-01 kategoria RCN: budowlana 1 184 m² 96
2026-01 kategoria RCN: rolna 5,02 ha 8
2026-01 kategoria RCN: rolna 2,38 ha 7
2026-01 kategoria RCN: budowlana 1 500 m² 73
2025-12 kategoria RCN: budowlana 729 m² 41
2025-12 kategoria RCN: budowlana 500 m² 60
2025-11 kategoria RCN: rolna 3,28 ha 11
2025-11 kategoria RCN: rolna 1,64 ha 21
2025-11 kategoria RCN: budowlana 1 200 m² 12
2025-11 kategoria RCN: rolna 679 m² 17
2025-11 kategoria RCN: rolna 2,90 ha 5
2025-11 kategoria RCN: rolna 3,25 ha 14
2025-11 kategoria RCN: budowlana 1 054 m² 47
2025-10 kategoria RCN: rolna 6,20 ha 8
2025-10 kategoria RCN: rolna 15,39 ha 7
2025-10 kategoria RCN: budowlana 2 382 m² 21
2025-10 kategoria RCN: budowlana 1 441 m² 73

Najczęstsze pytania — działki w gminie Regimin

Ile kosztuje działka rolna w gminie Regimin?
Mediana ceny działki rolnej w gminie Regimin to 8 zł/m² (z próby 29 transakcji). Wartość orientacyjna.
Ile było ostatnio transakcji działkami w gminie Regimin?
Pokazujemy 20 ostatnich transakcji z aktów notarialnych (RCN/GUGiK) z okresu 2025-10–2026-01 — bez adresów i numerów działek (RODO), tylko powierzchnia, cena za m² i miesiąc.
Ile mieszkańców ma gmina Regimin?
Według danych GUS (BDL, stan na koniec 2025) gmina Regimin liczy 4 657 mieszkańców przy powierzchni 110 km² (42 os./km²).
Skąd pochodzą ceny działek w gminie Regimin?
Z aktów notarialnych — Rejestr Cen Nieruchomości (RCN/GUGiK). Mediana lokalna na tej stronie opisuje wyłącznie transakcje z tej gminy z ostatnich 12 miesięcy i nie jest uzupełniana modelem. Ranking gmin i mapa cen używają ceny rankingowej InfoGruntu, która łączy te transakcje z cenami podobnych gmin — dlatego obie liczby mogą się różnić.
Czy te ceny to wycena działki?
Nie. To orientacyjne mediany rynkowe, nie operat szacunkowy ani oferta. Przeznaczenie działki sprawdź w miejscowym planie zagospodarowania (MPZP) lub w urzędzie gminy przed zakupem.

Najbliższe gminy

Porównaj ceny działek w geograficznie najbliższych gminach — lista nie jest ograniczona do granic powiatu.

Zanim kupisz działkę w gminie Regimin

Ceny pochodzą z aktów notarialnych RCN/GUGiK. Opisują sprzedane grunty, nie stanowią wyceny konkretnej działki ani oferty sprzedaży. Zasady doboru transakcji i ograniczenia opisaliśmy przy cenach. Przeznaczenie działki sprawdź w MPZP lub urzędzie. Dane zaktualizowane: 2026-10-24.

Wydawca: KrolTech Łukasz Król. Dane zestawiamy automatycznie z rejestrów publicznych wskazanych przy sekcjach, według opisanej metodologii. Błędy poprawiamy, a istotne korekty opisujemy w dzienniku korekt.